V Celju se končuje gasilska olimpijada
Z zadnjimi tekmovanji in zaključno slovesnostjo se bo drevi v Celju končala gasilska olimpijada, na kateri je tekmovalo več kot 2600 udeležencev iz 20 držav.
Olimpijada, ki se je uradno začela v sredo, je prinesla pomembno sporočilo o pomenu gasilskega usposabljanja in treniranja veščin, v katerih se gasilci pomerijo na tem velikem tekmovanju.
Kot so sporočili s celjske občine, je Celje res živelo z olimpijado, ki je pomembno prispevala k turistični promociji in še večji prepoznavnosti knežjega mesta.
Zavod Celeia Celje je program dogajanja v mestu pripravil v tesnem sodelovanju s celjsko občino in Gasilsko zvezo Slovenije. Na voljo so bili številni gasilski dogodki, animacije za otroke, predstavitve in koncerti.
Na Starem gradu Celje je v času gasilske olimpijade potekal program srednjeveške Žive zgodovine, ki se je izkazala kot odlična popestritev, saj so bili obiskovalci navdušeni nad spoznavanjem zgodovine Celja še na ta način.
Pravi promocijski in turistični učinki olimpijade se bodo pokazali v prihodnosti, zagotovo pa je mogoče že zdaj trditi, da je gasilska olimpijada v knežjem mestu zelo razgibala življenjski utrip, ob bogatem glasbenem in spremljevalnem programu je bilo v mestnem jedru veliko obiskovalcev, hoteli in gostinski lokali so bili polni, gostje so z zanimanjem obiskovali mestne znamenitosti, ocenjujejo na celjski občini.
Kot je pojasnil predsednik Gasilske zveze Celje Sašo Farčnik, je bila organizacija in izvedba gasilske olimpijade v Celju na zelo visoki ravni. Slovenska in mednarodna gasilska zveza sta bili s pripravo tekmovališč in programom spremljajočih prireditev zelo zadovoljni. Olimpijada je zagotovo prinesla nekatera nova spoznanja in izkušnje za gasilsko zvezo in gasilstvo v celjski občini, ki je sicer že zdaj zelo razvito.
"Verjamem pa, da so gasilci iz tujine lahko pridobili tudi kakšno dobro izkušnjo od celjskih gasilcev," je ocenil Farčnik. Poudaril je, da je v času gasilske olimpijade na žalost na Krasu prišlo do obsežnih požarov. Tam se bojuje veliko slovenskih gasilcev, ki so odšli na pomoč tudi z olimpijade in ki usmerjajo vso svojo moč in znanje, da požar ukrotijo.
Celjski prostovoljni gasilci zaenkrat še niso bili vključeni v intervencijske enote, so pa v stalni pripravljenosti, da gredo na pomoč. Farčnik meni, da zaradi neljubega dogajanja na Krasu olimpijada ni manj odmevna. Gre namreč za res velik dogodek, ki je vzbudil veliko pozornost, kar dokazujejo tudi objave v medijih.