Na konferenci so predsednik Odbora za državne proslave Jelko Kacin, režiser proslave Roman Končar in vršilec dolžnosti direktorja Urada vlade za komuniciranje Sebastjan Jeretič predstavili program in priprave na osrednjo slovesnost.
Obisk se je začel z ogledom predstavitvenega videa o delu vlade in kratkim kvizom. Dijake sta nato nagovorila vršilec dolžnosti direktorja Urada za narodnosti Gregor Perič in Natalija Stošicki z Ministrstva za finance.
Perič je predstavil delo Urada za narodnosti ter z dijaki govoril o dvojezičnosti in sodelovanju države z romsko skupnostjo. Stošickijeva pa je mladim predstavila osnove finančne pismenosti, upravljanje prihrankov in različne naložbene možnosti.
Po koncu novinarske konference so dijaki sodelovali še pri simulaciji novinarske konference ter se seznanili z delom Urada vlade za komuniciranje.
Obisk so zaključili v Kristalni dvorani, kjer so spoznali delo Protokola Republike Slovenije in dobili vpogled v organizacijo najvišjih državnih dogodkov in obiskov.
Dogodek je potekal v okviru programa Aktivno državljanstvo, s katerim vlada dijakom srednjih šol in gimnazij omogoča neposredno spoznavanje delovanja državnih institucij.
